Öğrenciler İçin Kredi Kartı

Öğrencilikte her zaman nakit sıkıntısı çekilir.Nakit sıkıntısı çekildikçe öğrenciler kredi kartı ihtiyacı duymaktadır.Hem alışverişlerini taksitlere bölme hem de nakit paraları gelene kadar diğer ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartı ihtiyacı doğar peki Türkiye deki en sık kullanılan öğrenci kredi kartları hangileri onlara bakalım.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Nerdeyse en sık kullanılan öğrenci kredi kartı budur.Kredi kartının normal limiti 500 tl’dir.Ödemelerin zamanında yapılması ve bir sıkıntı olmaması durumunda limit artımı olmaktadır.Kartla maxi puan kazanabilir.Müzelere ücretsiz giriş sağlaya bilirsiniz.Cinemaximum’larda ise ilk seansa 7 tl gibi bi ücretle girme imkanınız vardır.

Yıllık Ücreti 20 tl

Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat bankası KYK bursunun da verildiği banka olduğu için burs alıyorsanız tek banka üzerinden kredi kartınızda alabilirsiniz.Ama ziraat bankasından kredi kartı almanız için başka bir bankadan kredi kartınınızın olmaması gerekmektedir.Limitleri ise okunan bölümlere göre değişmektedir.Lisans öğrencileri 500 tl yüksek lisans öğrencileri 800 tl doktora öğrencileri ise 950 tl limit tanımlanmaktadır.Ödemeler geçiktiği takdirde burstan direk olarak ücret tahsis edilmektedir.Kart MaximumCard özelliği vardır.Maximum anlaşmalı iş yerlerinden maxı puan kazanılabilir.

Kartın 5 yıl boyunca yıllık ücreti alınmamaktadır.5 Yıldan sonra 15 tl yıllık ücret alınmaktadır.

Garanti – Bonus Genç

Bonus kart özelliği taşıyan bu kart tüm bonus kampanyalarından yararlanmaktadır.Kartın hesap işletim ücreti bulunmamaktır.Kartın başlangıç ücreti 500 tl olup.Yapılan  düzenli ödemeler sonucunda limit yükseltilebilir.Taksitli alışveriş ve ödeme erteleme işlemleri yapılabilmektedir.

Yıllık Ücret Yok

Yapı Kredi – Kredi Play

Yapı kredinin öğrencileri sunduğu bu kartın en büyük avantajı world özelliği taşımaktadır.World kampanyalarının hepsi bu kartlar içinde geçerlidir.Kart limiti 250 tl’dir.

Yıllık Ücreti 15 tl

Finansbank- Cardfinans GO

Cardfinans özelliğini barındıran kredi kartı alışveriş sonucunda para puan kazandırma özelliği vardır. Kart limiti 500 tl’dir.

Yıllık Ücreti  25 tl

 

Bir Cevap Yazın